Lato przez cały rok - łazienka w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny czy Hamptons? Morskie aranżacje nie tylko w łazience.


Letnia przygodo witaj! A tą przygodą może okazać się aranżacja wnętrz, bo wakacje to idealny moment na remonty naszych domów. Sprzyjają temu nie tylko aura, ale i promocje na wiele artykułów. Jeśli lato obdarza nas słonecznym humorem, może by tak zatrzymać je u siebie na dłużej? Aranżacja w stylu marynarskim z pewnością jest jedną z takich możliwości. A więc – do dzieła!

W stylu marynistycznym odnajdzie się każde mieszkanie – wnosi powiew świeżości, lekkości, jest ponadczasowy, ma w sobie coś z klimatu nadmorskiego kurortu i nie zważa na wielkość pomieszczenia – za sprawą obowiązkowych białych ścian – optycznie je powiększa. Utrzymany w tej stylistyce cały dom może lekko przypominać domek letniskowy, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie marynarskich motywów w łazience. Bazę stanowić będą dwa kolory: biały i niebieski. Utworzą zestawienie pełne kontrastu i jasności, tak jak morska bryza.Białe kafle na podłodze oraz kolorowe zestawienia na ścianach dają olbrzymie możliwości twórcze. Biała podłoga z dodatkami granatu wniesie nutę elegancji. Co z dodatkami? Styl marynistyczny to przecież: muszle, elementy z rattanu, liny, koło. Wybierając płytki z dekoracją możesz je pominąć i ustawić tylko gdzieniegdzie muszle. Jeśli chcesz jedynie zainspirować się tą stylistyką – ułóż na ścianach białe i niebieskie płytki, a na podłodze zastosuj szary patchwork – niekonwencjonalnie, ale klimat pozostaje.
Nie zapominajmy jednak o płytkach granatowych, które świadczą o charakterze stylu marynarskiego. Stanowić będą harmonijne i wymowne tło dla ceramiki łazienkowej, a także baterii w kolorach chromu i czerni. Postaw także na pasy! Mogą być tradycyjne lub ułożone w jodełkę – zawsze wyglądają zjawiskowo i wdzięcznie.Innym pomieszczeniem, z którym fantastycznie koresponduje styl marynarski to pokój dziecięcy. Pasuje i dla dziewczynek, i dla chłopców, a przede wszystkim rozbudzi wyobraźnię małego odkrywcy. Tu musimy zarzucić kafle na rzecz tapety – najlepiej ścieralnej. Na podłodze sprawdzą się panele w odcieniach od białego do szarego.

Styl marynarski to kwintesencja relaksu, pasji, ale i jasnych kolorów, które potrafią wydobyć z wnętrza to, co najpiękniejsze. I tak oto chociaż w taki sposób możemy zatrzymać lato i słońce na dłużej.


/ 29.07.2019

 
product