Kolorowy przegląd dywanów dla dzieci

Na dywanik! Czyli kolorowy przegląd dywanów dla dzieci

Czym kierować się przy wyborze dywanu do dziecięcego pokoju?

            Wybór dywanu dla dziecka to nie lada zadanie dla rodziców. Dywan musi być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Ponadto, ważny jest także materiał z jakiego został wykonany oraz czy dywan jest na podgumowaniu. Kiedy kwestie „techniczne” zostaną ustalone, czas na najlepszy wzór. Dywany w koty, sowy, z drogami – pomysłów jest mnóstwo. Jak zatem wybrać najodpowiedniejszy? Poniżej kilka cennych wskazówek.


 

Dywan a materiał

            Z jakiego materiału powinien być wykonany dywan w dziecięcym pokoju? Oczywiście te wykonane z naturalnych surowców – jak np. wełna – są piękne, trwałe i odporne na zabrudzenia, ale niestety często powodują alergie. Doskonałym więc rozwiązaniem jest zastosowanie dywanu z materiałów syntetycznych. Te wykonane z polipropylenu są bezpieczne dla alergików, utrudniają rozwój roztoczy i bakterii, są odporne na ścieranie i wilgoć, mają właściwości antystatyczne (dywan się nie elektryzuje i nie przyciąga do siebie kurzu, przez co łatwo go czyścić), kolory utrzymują się przez długi czas, nie atakują ich mole i bez obaw możesz je także zastosować przy ogrzewaniu podłogowym. Wyróżniają się także bogactwem barw. Są ponadto miękkie w dotyku, dlatego bez obaw można chodzić po nich bosą stopą. Równie dobrą możliwością są coraz wyższej jakości, antystatyczne dywany poliestrowe. To doskonały wybór dla rodziców poszukujących odpowiedniej dekoracji do pokoju dziecka. Dywany poliestrowe są miękkie w dotyku, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, udeptywanie, zaś struktura ich włókien nie sprzyja przyleganiu zabrudzeń. Mają naturalny wygląd i wysoki połysk, a tym samym intensywne kolory. Technologia tkania pozwala na uzyskanie praktycznie każdego wzoru.


Bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim

Kiedy materiał wybrany warto pamiętać, że dywan w pokoju dziecka nie powinien mieć zbyt długiego włosia i być twardy, ale powinien być płasko tkany. Wszak ma służyć jako miejsce zabaw, a więc nie raz znajdą się tam zabawki czy choćby okruchy.  Nie obawiajmy się, że dywany wykonane z tworzywa sztucznego nie mają odpowiednich certyfikatów – dekoracje z akrylu, polipropylenu czy poliestru to takie same dywany dziecięce z atestem jak ich naturalne warianty z wełny, czy bawełny.


Bajeczny świat Twojego dziecka

Wszystko tak, by było bezpiecznie, kolorowo, ciepło i wygodnie. Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze, więc dywan będzie pełnił rolę  domowego „placu zabaw” najmłodszych. Dla nich wzór odgrywa ogromną rolę!

Dywany dla dzieci w motyle staną się piękną dekoracją i dodadzą wnętrzu lekkości! Zaś dywany dla dzieci w kwiaty i zwierzęta sprawią, że dziecko poczuje się jak na letniej łące. Beztroska zabawa gwarantowana! Bajeczne i pełne natury motywy są piękne, ale dywany dla dzieci z samochodem to dopiero gratka dla małych miłośników motoryzacji.

Powoli do naszych domów wkraczają też dywany dla dzieci w stylu skandynawskim. Stylowe, mniej surowe niż swoje „dorosłe” odpowiedniki spodobają się szczególnie wielbicielom wnętrz o powściągliwym charakterze.

Dywan wybierz mądrze

W przypadku dywanu do pokoju dziecięcego nie kierujmy się tylko modą. Zalety dywanów naturalnych są niewątpliwe, ale antyalergiczne, syntetyczne materiały, takie jak polipropylen czy poliester są także świetnej jakości i mają korzystną cenę. Argumentami przemawiającymi za najlepszym dywanem są: właściwości antystatyczne, łatwość w utrzymaniu czystości, odporność na zabrudzenia oraz szeroki wybór wzorów i kolorów. Ważne też, by w miarę upływu lat, zachowały stylowy wygląd i były ozdobą wnętrza, ale najważniejsza jest świadomość, że Twoje dziecko bawi się w bezpiecznym miejscu.

product