5 pomysłów na aranżację łazienki

Remont łazienki należy do najbardziej uciążliwych w domu: utrudnione lub niemożliwe korzystanie z wanny czy toalety, wszechobecny hałas i sprzątanie, które zdaje się nie dawać żadnych efektów. Dodatkowo koszty z nim związane nie są najniższe. Ale, ale – nie zapominajmy, że remont łazienki to inwestycja na lata! A to z tego powodu, że dobrze zaprojektowana łazienka „odwdzięczy się” funkcjonalnością przez długi czas, natomiast jedyne, co będzie wymagało zmiany, to dodatki. Jaka więc będzie najlepsza? Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na aranżację łazienki.

Modna łazienka 2020

O tym jakie płytki ceramiczne będą najmodniejsze w tym roku, pisaliśmy już wcześniej – https://modnydom24.pl/pl/info/116/idzie-nowe-czyli-trendy-na-2020-rok

Ale dla tych, którzy chcą w skrócie wiedzieć, co jest hitem tegorocznych łazienek, przypominamy, że marmur, a ściślej mówiąc płytki marmuropodobne. Są ekologiczne i ich ceny nie są wygórowane. Wraz z nadchodzącą modą na naturalne wyciszenie tzw. marmurki wpiszą się w nią doskonale. Pozwalają utworzyć w łazience fantastyczny klimat, zaś odpowiednio dobrane kolory sprawią, że łazienka zyska oryginalny i luksusowy (ale nie kiczowaty!) wygląd. Warto zdecydować się na intensywne kolory: kontrastowe odcienie czerni i bieli, obowiązkowo z wyraźnym użyłowieniem. Inspirowane marmurem Calacatta wnętrze to zdecydowanie pomysł na najmodniejszą łazienkę roku.

 


Mała czarna? Łazienka z charakterem z czarnymi płytkami

Czarne łazienki to motyw dla odważnych i tych, którzy gustują w oryginalnych aranżacjach. Projektanci proponują nam czarne płytki, baterie prysznicowe, umywalkowe, kabiny i wanny. Czy jednak w małych wnętrzach nie będą wyglądały mrocznie? Będą i dlatego właściciele mniejszych łazienek powinni uczynić z tej barwy wyrazisty akcent w postaci jednej ściany, najlepiej za prysznicem lub armatury. Niezależnie od metrażu czerń wykorzystana w roli głównej może przytłoczyć aranżację, ale remedium stanowią białe lub jasnoszare kafle, porządne oświetlenie, duża ilość luster oraz jasne dodatki. Takie elementy rozświetlające sprawią, że czarna łazienka prezentować się będzie niezwykle elegancko i… filmowo.

 

Płytki drewnopodobne? Naturalnie!

O zaletach płytek drewnopodobnych mówiliśmy już wiele razy, ale dalej jesteśmy nimi oczarowani! Urzeka w nich prostota, idealne podobieństwo do naturalnego odpowiednika, oszczędność formy i uniwersalność. Pod względem praktycznym płytki drewnopodobne nie mają sobie równych, gdyż cechuje je odporność na ścieranie i uszkodzenia oraz świetnie przewodzą ciepło, a także dobrze znoszą trudne warunki takie jak: wilgoć i częsty kontakt z wodą. Są niezastąpione w wielu stylistykach: skandynawskiej, klasycznej, eko, rustykalnej, czy nawet surowej industrialnej i pozornie zbytkownej retro. Wprowadzają do wnętrza ciepło i harmonię.

Płytki drewnopodobne mogą pojawić się w postaci blatu pod umywalkę lub zabudowa meblowa, a przede wszystkim jako płytki na ścianę lub podłogowe. Łazienka z takimi kaflami w kombinacji z bielą lub subtelną szarością musi wyglądać genialnie!


Łazienkowe wariacje, czyli płytki lastryko

A o lastryko warto powiedzieć coś więcej! Jest materiałem kompozytowym – w jego skład wchodzą: woda, cement/specjalne żywice, grys i barwniki. Jego produkcja (lastryko znane jest od starożytności) opierała się pierwotnie na wykorzystaniu kamiennych okruchów (granitu lub marmuru) i połączonej z nimi gliny. W taki sposób trafiał na podłogi – było to rozwiązanie łatwiejsze, jeśli chodzi o utrzymanie czystości i wytrzymalsze w porównaniu do posadzek glinianych czy drewnianych. Takie wylewki kojarzyły się właśnie z czasami PRL – szare terazzo opanowały szkoły, szpitale, wszelkie instytucje i klatki schodowe. Dziś lastryko to zupełnie inny materiał! Prezentuje się nowocześnie i z klasą. Łazienka z płytkami lastryko to design w najwyższej formie. Sprawdzi się zjawiskowo w roli głównej, ale też jako przemawiający akcent modnej aranżacji. Możesz kreować przestrzeń w wielu wariacjach kolorystycznych: od bieli, przez szarości, beże, błękity, po róże. Płytki lastryko powiększą optycznie łazienkę i wprowadzą radosny klimat.


Łazienka w kolorach

Łazienka jako egzotyczna dżungla? A co z laboratoryjną bielą? Wśród propozycji łazienkowych nie może zabraknąć bieli, ale tym razem w formie dodatku, nie motywu przewodniego. Dlatego kolory ziemi tak, jak modne są w pozostałych pomieszczeniach domu, tak też sprawdzą się w łazience. Soczysta butelkowa zieleń, „ugrzeczniona” czerwień, przybrudzony pomarańcz, przygaszony brąz i żółć, a także niebieski z głębi morza i nocnego nieba pokazują, że warto postawić na barwne wnętrza. Łatwo tu o aranżacyjny miszmasz, dlatego wybierz jeden dominujący kolor i zestaw go właśnie ze wspomnianą bielą lub innym bezpiecznym kolorem, jakim jest np. kremowy lub szary. Taka łazienka przyciągnie wzrok i nada jej charakteru.


product