Poznaj markę EQUIPE Cerámicas


Modne aranżacje niejednokrotnie opierają się na nietuzinkowym połączeniu interesujących inspiracji, elementów wyposażenia, w postaci mebli, z wykończeniem ścian i podłóg. W wielu wizualizacjach ta ostatnia rola zostaje powierzona płytkom ceramicznym, a pomiędzy nimi szczególnie często spotykamy kafelki z Hiszpanii, w tym także marki Equipe. Brand ten zasługuje na specjalną uwagę, gdyż łączy on w sobie wieloletnie doświadczenie, firma powstała jeszcze w 1999 roku, z niezwykłą energią i motywacją do wprowadzania kolejnych innowacji, które są raczej charakterystyczne dla o wiele młodszych marek. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że działalność firmy jest doceniana nie tylko przez konsumentów, lecz również i na innych polach, jak choćby włączenie w 2017 roku brandu do programu Cepyme, czyli dodo grupy 500 najlepszych hiszpańskich firm. W chwili obecnej firma zatrudnia ponad 200 pracowników, a wytwarzane przez nią kafelki cieszą się znacznym zainteresowaniem wśród klientów w niemal całej Europie. Nie można tutaj pominąć także aktywności firmy Equipe w szeroko pojętym obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Marka ta nie tylko przykłada dużą wagę do racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, ale także uczestniczy w wielu akcjach społecznych i charytatywnych, których celem jest między innymi poprawa warunków życia w krajach rozwijających się. Jest to działalność prowadzona od wielu lat i jako taka zasługuje ona również na odnotowanie.

Najpopularniejsze modele producenta EQUIPE w ofercie naszego sklepu

W ofercie firmy Equipe znajduje się szeroka gama różnorodnych płytek ściennych i podłogowych, wśród których wymienić warto najnowsze kolekcje: Wadi, Wave i Costa Nova. Prócz tego firma ta nadal produkuje, szczególnie chętnie wybierane przez kupujących, kafelki z serii Masia, Artisan i Art Nouveau. Spośród przywołanych kolekcji warto przybliżyć w kilku słowach choć trzy z nich.

Przede wszystkim seria płytek Equipe Artisan wyróżnia się na rynku swoim designem. Opiera się on o stosunkowo odważne operowanie kolorami, gdyż w kolekcji tej znajdziemy płytki o wielu nietuzinkowych barwach, a tonacje poszczególnych płytek w ramach jednego opakowania dodatkowo mogą się nieco różnić. Co warto zauważyć, płytki te występują w dwóch rozmiarach 13,2 x 13,2 cm i 6,5 x 20 cm, a to pozwala na stosunkowo łatwe łączenie ich ze sobą tak, że w ramach projektu możemy łatwo stworzyć geometryczne dekory. Kolekcja Artisan doskonale pasuje i do wnętrz klasycznych, jak i do nowoczesnych.

Zobacz całą kolekcję Equipe ArtisnanNatomiast osoby ceniące sobie zdecydowanie nowoczesne wnętrza mogą zainteresować się serią płytek dekoracyjnych Equipe Wadi. Jest to kolekcja kafelków o wymiarach, które występują w dwóch zasadniczych modelach. Pierwszy z nich stanowią uniwersalne płytki gresowe, odpowiednie zarówno na podłogi, jak i na ściany, o matowym licu. Są one także ceramiką antypoślizgową. Druga grupa, łatwa do odróżnienia dzięki przymiotnikowi Decor, składa się z płytek ściennych. Ich największym atutem, a zarazem cechą charakterystyczną, jest przyozdobienie lica płytek za pomocą geometrycznych dekorów, wyartykułowanych za pomocą kontrastu pomiędzy matowym i błyszczącym wykończeniem.

Zobacz całą kolekcję Equipe Wadi.Nie mniej interesujące są także płytki kuchenne i łazienkowe z serii Equipe Wave, których wymiary to 12x12 cm. Jest to jednobarwna, błyszcząca ceramika, która jednak ma wiele do zaoferowania osobom pragnącym wykreować w swoim domu atrakcyjne wizualnie wnętrze. Jeżeli bowiem zdecydujemy się na skorzystanie z kafelków Wave, to uzyskamy efekt wizualny, który będzie przywodził na myśl morskie fale. Będzie to szczególnie widoczne, kiedy zdecydujemy się na ukierunkowanie płytek w przeciwne strony, dzięki temu uzyskamy kompozycję nieomal ruchomą. Warto nadmienić, że choć prezentowane płytki są stylizowane na fale, to niekoniecznie jesteśmy ograniczeni jedynie do marynistycznych aranżacji. Kafelki te są dostępne w wielu barwach, w tym zwłaszcza uniwersalnej bieli, czerni i beżu, co pozwala na sięgnięcie po nie również we wnętrzach zainspirowanych na przykład stylem boho.

Zobacz całą kolekcję Equipe Wave


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą płytek ceramicznych Equipe, a w razie jakichkolwiek pytań związanych z cechami technicznymi lub dostępnością poszczególnych modeli zachęcamy do skorzystania ze wsparcia naszych konsultantów.

 

  
product