Inspiracje
LATO PRZEZ CAŁY ROK / 29.07.2019


         Letnia przygodo witaj! A tą przygodą może okazać się aranżacja wnętrz, bo wakacje to idealny moment na remonty naszych domów. Sprzyjają temu nie tylko aura, ale i promocje na wiele artykułów. Jeśli lato obdarza nas słonecznym humorem, może by tak zatrzymać je u siebie na dłużej? Aranżacja w stylu marynarskim z pewnością jest jedną z takich możliwości. A więc – do dzieła!

W stylu marynarskim odnajdzie się każde mieszkanie – wnosi powiew świeżości, lekkości, jest ponadczasowy, ma w sobie coś z klimatu nadmorskiego kurortu i nie zważa na wielkość pomieszczenia – za sprawą obowiązkowych białych ścian – optycznie je powiększa. Utrzymany w tej stylistyce cały dom może lekko przypominać domek letniskowy, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie marynarskich motywów w łazience. Bazę stanowić będą dwa kolory: biały i niebieski. Utworzą zestawienie pełne kontrastu i jasności, tak jak morska bryza.Białe kafle na podłodze oraz kolorowe zestawienia na ścianach dają olbrzymie możliwości twórcze. Biała podłoga z dodatkami granatu wniesie nutę elegancji. Co z dodatkami? Styl marynistyczny to przecież: muszle, elementy z rattanu, liny, koło. Wybierając płytki z dekoracją możesz je pominąć i ustawić tylko gdzieniegdzie muszle. Jeśli chcesz jedynie zainspirować się tą stylistyką – ułóż na ścianach białe i niebieskie płytki, a na podłodze zastosuj szary patchwork – niekonwencjonalnie, ale klimat pozostaje.Nie zapominajmy jednak o płytkach granatowych, które świadczą o charakterze stylu marynarskiego. Stanowić będą harmonijne i wymowne tło dla ceramiki łazienkowej, a także baterii w kolorach chromu i czerni. Postaw także na pasy! Mogą być tradycyjne lub ułożone w jodełkę – zawsze wyglądają zjawiskowo i wdzięcznie.Innym pomieszczeniem, z którym fantastycznie koresponduje styl marynarski to pokój dziecięcy. Pasuje i dla dziewczynek, i dla chłopców, a przede wszystkim rozbudzi wyobraźnię małego odkrywcy. Tu musimy zarzucić kafle na rzecz tapety – najlepiej ścieralnej. Na podłodze sprawdzą się panele w odcieniach od białego do szarego.

Styl marynarski to kwintesencja relaksu, pasji, ale i jasnych kolorów, które potrafią wydobyć z wnętrza to, co najpiękniejsze. I tak oto chociaż w taki sposób możemy zatrzymać lato i słońce na dłużej.  WNĘTRZE WYKUTE W KAMIENIU – MARMUR I LASTRYKO / 29.07.2019


Wydawać by się mogło, że moda co jakiś czas wraca, ale o niektórych rzeczach chcemy jak najszybciej zapomnieć. Kto by pomyślał – jeszcze kilka sezonów temu – o tym, że lastryko i marmur nie tylko wrócą do łask, ale będą też synonimem stylowych wnętrz. O popularności tych płytek świadczy m. in. fakt, że światowe targi ceramiczne były przez nie zdominowane.Marmur to niekwestionowany zwycięzca, jeśli chodzi o materiał, który kojarzy się z ekskluzywnością, wyrafinowaniem i splendorem. I może dlatego często stosuje się go tak, że nie wygląda efektownie – czasem jest go po prostu za dużo i robi się, hmmm, przaśnie?

Płytki marmuropodobne w wyglądzie nie ustępują swojemu pierwowzorowi. Pułapka czyha jednak ta sama. Ich nadmiar przytłacza. Co więc zrobić by tego uniknąć?

Głębię marmuru uwydatnią najbardziej style glamour, klasyczny i nowoczesny. Dają nam wtedy ogromne pole do popisu. Możesz aranżować swoje wnętrze na zasadzie kontrastu, czyli połączyć nieśmiertelną Calacattę (biały marmur) z czarnymi płytkami na podłodze, armaturą i meblami. Łazienka w wersji dla odważnych oraz zwolenników nowoczesnych i nieszablonowych wnętrz.Klasykom pozostawmy marmuropodobne kafle w odcieniu bieli i beżu. To one stanowić będą bazę aranżacji w klasycznej łazience. Mają dominować, ale nie być jej całością. Doskonałym więc dodatkiem będą zwykłe, jednolite płytki tego samego koloru, ale w innym odcieniu. Do tego elementy sanitarne inspirowane stylistyką 1 poł. XX w. i otrzymamy wykutą w marmurze ponadczasową elegancję.Styl glamour to kwintesencja finezji, przepychu i reprezentacyjności. Dlatego płytki marmuropodobne idealnie wpiszą się w takie pomieszczenia. Najpełniej wyglądać będą w jasnych odcieniach, ale charakteru dodadzą dodatki w postaci małych, czarnych kafli. W takich wnętrzach nie może oczywiście zabraknąć złota, niech to będą np.: baterie umywalkowe, klamki i subtelne dekory ścienne – a wszystko w myśl zasady „Co za dużo, to niezdrowo”.


      

Ciekawe kamienne oblicze pokazuje też lastryko (znane również jako lastriko, terazzo). Po czasach świetności materiał ten nabrał pejoratywnego znaczenia. W nowej, odświeżonej formie lastryko prezentuje się gustownie i luksusowo! To już nie tylko wyłożone nim szkolne korytarze i parapety, ale płytki dostępne w każdym kolorze: od bieli, przez szarości, beże, po błękity, a nawet róże. Kafle lastryko odnajdą się w kuchniach, łazienkach i salonach. Gwarantowany nowoczesny look i światowej klasy design. Poza tym są bardzo praktyczne i łatwe w pielęgnacji. Zdecydowanie przeżywają swój renesans i nie ma się czemu dziwić – one po prostu zachwycają.